Статті. Огляди. Думки

тЕплый монтаж ВІкон

Денис Явдощенко.
Первша Вікона Компанія
18.08.2019
Монтаж вікон за ДСТУ. Євромонтаж

Теплий монтаж металопластикових та алюмінієвих вікон.

Як правильно виконати захист монтажного шва Тришаровий монтажний шов. Вимоги, аспекти, способи. Захист монтажного шва. Пароіоляція, гідроізоляція та вітроізоляція. Монтаж за ДСТУ
Отже, ізоляція монтажного шва у вікнах. Хтось називає її теплий монтаж, хтось використовує фразу типу Євромонтаж, яка набила оскому, хтось використовує зовсім вже втратив сенс вираз на кшталт Монтаж вікон за ГОСТом (Монтаж окон по ГОСТу.).
Але суті це не змінює. Технологія покликана захистити монтажний шов від попадання в нього вологи та подальшого руйнування з часом. Також захист монтажного шва покликаний виконати функцію посилення вітроізоляції монтажного зазору.
Синоніми терміна "Теплий монтаж вікон":
Монтаж вікон за ГОСТом, Євромонтаж вікон, Захист монтажного шва, Монтаж вікон ДСТУ. Ізоляція монтажного шва, паро-гідроізоляція монтажного шва. Тришаровий монтажний шов.
Антиприклад. Що буде, якщо не робити Теплий монтаж вікон
Порушення однорідності монтазжної піни, її погане прилягання та відсутність паро та вітро захисту створюють умови переохолодження піни і далі цвітіння грибка в її структурі.
Помилки монтажу. Теплий монтаж вікон
Також дірки та неоднорідності в піні можуть поширитися і за її межі, вони знижують теплозіоляційні властивості піни та далі охолоджується внутрішня стіна будинку.
Коли немає теплого монтажу
Як наслідок сиріють та цвітуть укоси. Ви втрачаєте здоров'я та гроші на опалення вашого будинку. Бо ні про яку енергоефективність скління говорити тут недоцільно.
Волога може проникати в монтажний шов з боку приміщення внаслідок тиску водяної пари. Також може приймати вологу із зовнішнього боку скління, ну хоча б під час дощу.
Якщо піна прикрита з вулиці - вона починає інтенсивно руйнуватися під дією ультафіолету. Вбирання вологи монтажним швом значно зросте.

Приклад роботи пароізоляційної стрічки у системі теплого монтажу

На фото нижче показаний наочний приклад роботи пароізоляційної стрічки. В даному випадку, після встановлення вікон та виконання заходів за технологією "Теплий монтаж", відразу було залито стяжку підлоги. Оскільки будинок слабко опалювався на період будівельних робіт, а на вулиці було досить холодно, поверхня укосів мала температуру придатну для випадання конденсату.
На поверхні стрічки видно конденсат вона волога...(?)
При цьому стіна здається начебто сухою. Начебто відволожилася тільки стрічка.
Але чи це так?
Чи можна сказати, що стрічка відсиріла, а стіна залишилася сухою?
Насправді все навпаки
Стрічка не пропустила тиск водяної пари крізь свою структуру. Краплі залишились на її поверхні. А ось стіна взяла все, що могла.
Відсутність захисту шва – це тепловтрати та шкода здоров'ю.
Для тих хто рахує гроші, розуміє, що і в тому, і в іншому випадку - це також втрата грошей.
Припустимо, що ви вибрали хороші вікна, з теплим стелопакетом, а монтажний шов у вас є провідником тепла - ваше вкладення грошей у вікна може виявитися неефективним

Вітроізоляція монтажного шва – ще один аспектТеплого Монтажу Вікон

Перегляньте відео на нашому каналі, щоб зрозуміти, наскільки важливо передбачити правильну ізоляцію монтажного шва (тобто "Теплий монтаж вікон").
Blow Door тест показує, що якщо ви не зробите профілактику вітроізоляції, то зіткнетеся з тим, що з вікон буде дмухати, протяг. Якими б добрими вони не були.
Тепер про матеріали захисту монтажного шва.
Ізоляцію шва зазвичай проводять за допомогою таких матеріалів як 1. Парогідроізоляційні стрічки. 2. Так званий ПСУЛ або попередньо стиснуті ущільнювальні стрічки. 3. Спеціальні паро-гідроізолюючі герметики.
Не можна говорити, що якийсь із цих матріалів краще або гірше . Кожен їх може бути використаний на об'єкті з його специфіки, або може.
Зовнішній захист монтажного шва за допомогою ПСУЛ
ПСУЛ - попередньо стиснена ущільнювальна стрічка, що саморозширюється.
Захист шва за допомогою монтажних стрічок.
стрічок.Паро-гідро-вітронепроникні стрічки. Оберігають монтажний шов від попадання вологи. Профілактика вітропроникності
Захист монтажного шва за допомогою акрилового герметика
Використовується для внутрішнього та зовнішнього захисту монтажного шва. Уберігає від проникнення вологи. Є профілактикою вітропроникності
Монтаж без піни
Використання ПСУЛ Три в одному. Замінює піну та стрічки
Герметизація торців профілів
Ці з'єднувальні профілі герметизуються та ізолюються, щоб не пропускати холодне повітря через себе.
Герметизація торців розширювачів
Торці розширювальних профілів герметизуються, щоб не стати провідниками холодного повітря з вулиці до приміщення.
Розглянемо на прикладі даного об'єкта, де використовувалися пародіоізоляційні стрічки та герметик СТІЗ.
Зараз за Теплий монтаж вікон готові братися вже багато, Однак не всі знають як довести цю роботу до кінця.
Давайте піднімемо основні правила виконання подібних робіт.
Приклеювання стрічок повинно проводитись на чисту та рівну поверхню. Часто поверхня укосу може вимагати спеціальної підготовки.
Стрічки повинні бути на повноклеєвій основі. Тобто вся поверхня стрічки повинна мати клеючу основу. Стрічки, які мають лише тонку клеючу бутилову смужку можна назвати неефективними і провокуючими персонал на порушення технології їх приклеювання. Тонка смужка герметика на цій стрічці важко приклеюватися навіть до чистої та рівної поверхні. Щоб приклеїти їх до стіни необхідно сильно постаратися.
Подивимося на приклади, коли монтажний шов не виконує своїх вітроізолюючих функцій. Некоректно виконаний шов просто може стати несподіваною проблемою на шляху до енергоефективності вашого будинку.
Проблему посилює те, що після того, як ви зробите ремонт у вашому новому житлі для усунення подібних гріхів, вам потрібно буде переробити добру частину ремонту. Збити нові укоси з боку приміщення, демонтувати підвіконня, а там уже й шпалери потрібно буде переклеїти, або відновити декор на стінах, розвернути зовнішній утеплювач ох і проблем може виникнути.
Так, що не заощаджуйте і не довіряйте роботу балбесам, що роблять роботу за цінами нижчими за плінтус.
Далі. До того ж перед приклеюванням стрічок на поверхню стіни повинен бути нанесений спеціальний праймер. Праймер скріплює запилену або поверхню стіни, що обсипається, і не дає стрічці відклеїтися. У вас має бути 100% гарантія того, що стрічки будуть без щілин, без відславувань, без розривів і складок.
Інакше вся ця парогідрозоляція піде коту під хвіст. І гроші на неї будуть просто витрачені даремно
Якщо у вас не виявилося під рукою спеціального праймера, Типу Пеносил, який добре скріплює сипку поверхню і формує липкий шар, що ідеально підходить під приклеювання стрічки - ви можете скористатися клеєм зі схожими характеристиками. Найголовніше результат. Стрічки повинні бути повністю та надійно приклеєні.
Праймер - как основа для тёплого монтажа окон
Выравнивающая и укрепляющая стяжка
Специальный праймер
Пароизоляционная лента
Оконная конструкция
Далее. Ко всему прочему перед приклейкой лент на поверхность стены должен быть нанесен специальный праймер. Праймер скрепляет пыльную либо осыпающуюся поверхность стены и не даёт ленте отклеиться. У вас должна быть 100% гарантия того, что ленты будут без щелей, без отславиваний, без разрывов и без складок.
Иначе вся эта паро-гидроизоляция уйдет коту под хвост. И деньги на неё будут прямо таки потрачены впустую
Поверхность обработанная специальным праймером.
Внутренняя пароизоляционная лента. Не пропускает давление водяного пара в монтажный шов. Не пропускает давление ветра.
Выравнивающая и укрепляющая стяжка
Оконная Конструкция.

Необходима консультация по тёплому монтажу?

Напишите нам любым удобным способом.

Любой вопрос. Пишите или звоните.
Повторимо для закріплення: Не допускаються розриви, що пропускають повітря, пару або пряме попадання вологи, неприпустимі складки, що утворюють отвори в зоні паро-гдіроізоляції і тим більше категорично відзначимо: стрічки не повинні відклеюватися.
Зверніть увагу, наскільки щільно стрічки на повноклеєвій основі примикають до поверхні стіни. Відрувати від туди вже дуже непросто.

Також великий шар клеючої поверхні з максимальною ймовірністю перекриє будь-які канали проникнення в шов повітря або вологи.


У тих випадках, коли неможливо використовувати парогідроізоляційні стрічки або ПСУЛ - зі своїм завданням чудово справляється спеціальний герметик для ізоляції монтажного шва. Дані герметики, як і стрічки, існують для захисту монтажного шва зсередини приміщення та зовні. Внутрішній герметик захищає від проникнення вологи до монтажного зазору з боку приміщення. Герметики для зовнішніх робіт ви не пропускає ультрафіолет, виключає попадання прямої вологи, але в той же час дозволяє зробити випаровування надлишків вологи з монтажного шва. При використанні даного герметика слід пам'ятати, що повноцінним шаром повинен покривати поверхню монтажної піни, і піна через нього не повинна виглядати відкритими ділянками. Інакше він просто не виконуватиме свою функцію.

Ще один аспект вітро та гідроізоляції.
Примикання козирка до плити має бути обов'язково герметизовано. Цей вузол не повинен пропускати вологу і має бути максимально вітроізольованим. Без цих заходів у холодну вітряну пору через щілину між козирком та плитою може ґрунтовно задувати протяг. У гіршому випадку, цей вузол може пропускати пряме влучення вологи, що може призвести до руйнування ремонту на балконі.
Наружные примыкания при необходимостидолжны быть закрыты нащельниками и гермеризоврованны.

Хотите узнать цены за окна или монтаж на вашем объекте?

Оставьте заявку и мы рассчитаем вам лучшую стоимость, которая будет подходить именно для вашего объекта.

Читайте также другие материалы по пластиковым окнам.

Узнавайте больше, чтобы сделать взвешенную и качественную покупку.
Сколько стоит правильный монтаж?
Заполните анкету. Это займёт 1 минуту. Наш специалист свяжется с вами и предоставит расчеты в привязке к вашему объекту.
Made on
Tilda